03-7913212

הטיפים שיסייעו לך להיקלט במעגל העבודה במגזר הביומד


חרף הביקוש הגובר למשרות בתחומי הבטחת האיכות, רגולציה וניסויים קליניים מצד חברות מכשור רפואי מוצאים את עצמם מועמדים חסרי ניסיון ספציפי בתחום מחוץ למעגל התעסוקה. רבים מהם אף אינן מצליחים לקבל הזדמנות ולהתראיין חרף כישוריהם הרבים. באופן פרדוקסלי, דווקא עליית הביקוש למשרות בתחום מחריפה עוד יותר את הבעיה. 

עליית הדרישות הרגולטוריות מקצינה את הכורח של חברות המכשור הרפואי לבצע השמה של אנשי מקצוע מנוסים. 
כאשר כסף רב מונח על כף המאזניים מעדיפות חברות רבות להקטין את הסיכון לתפיסתם ולהקטין את עקומת הלימוד. האם משמעות הדבר היא שעל מועמדים חסרי ניסיון לקבל את המצב כנתון ולחפש אפיקים אחרים או שמא יש בכל זאת מוצא שיאפשר להם לקפוץ על רכבת הביומד הדוהרת? 

במאמר זה אחלוק בקצרה מספר טיפים שישפרו את סיכויכם להשתלב בהצלחה בתחום. לתפיסתי ידע הוא המפתח שהרי מסיבה זאת בדיוק נוטות החברות להעדיף את בעלי הניסיון. 
 1. ריכשו ידע מקצועי
  רצוי בצורה פורמלית שתאפשר לכם לתקשר אותו למעסיק הפוטנצאלי. ידע זה יקנה לכם בטחון ויגדיל את סיכויכם לצלוח את הראיון המקצועי. השכלה מקצועית מתקדמת תבטא את הרצינות והמחויבות שלכם שלכם ובסופו של דבר אכן תסייע לכם להתמודד בהצלחה עם דרישות התפקיד ולהחזיק בו לאורך זמן. כידוע בשוק מחפשי העבודה כמו בכל שוק משוכלל ההזדמנות היא פונקציה של ביקוש והיצע והעדפת מועמד אחד על פני האחר היא יחסית ואיננה אבסולוטית.

 2. הדגישו את יתרונותיכם היחסיים 
  הדגישו ניסיון רלוונטי בענף אחר (הבטחת איכות לא במדיקל). לדוגמה, בתחום האיכות ידע סטטיסטי מתקדם הוא חוזקה, שליטה גבוהה בשפה האנגלית היא יתרון משמעותי לאנשי רגולציה, הכשרה קלינית היא יתרון  לאנשי ניסויי קליניים וכו'.  קחו בחשבון שניתן לרכוש ניסיון גם בדרכים יצירתיות. 
   
 3.  שיקלו ברצינות את האפשרות להשתלב בתעשיה על תקן סטאז'רים
  חברות בעלות תקציב מוגבל תשמחנה לשלב אתכם בחברה אם זה לא יהיה כרוך בתשלום (או בתשלום סמלי). כיום חברות סטארט-אפ רבות מעסיקות סטודנטים במתכונת זאת. זיכרו שמגזר הביומד בנוי בעיקר מחברות הזנק. חברות אלה מורכבות מקהילה קטנה ומקושרת בסגנון חבר מביא חבר וקריטריונים לקבלה אינם נקבעים על פי מתודולגיה קשיחה.
   
 4. הפעילו את הרשת החברתית שלכם 
  הפגינו נחישות ובסטארט אפ כמו בסטראט-אפ אל תקבלו לא. התמדה ונחישות ירשימו את המעסיק לא פחות מכישרים אחרים. זיכרו שמספיקה הזדמנות אחת כדי להיכנס פנימה. אל תוותרו, הביקוש לשוק הביומד צפוי רק לעלות והשקעה בתחום זה היא השקעה לטווח ארוך.

בהצלחה.

המאמר נכתב ע"י מר גדי גינות, מנכ"ל חברת פיזיו-לוג'יק

המידע בכתבה מיועד להעשרה בלבד ואינו בגדר יעוץ רגולטורי, אין להעתיק/לשכפל/להציג מאמר זה.


 

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים