הדרכות מניעת הטרדה מינית בארגון 

 תאריכים:   |    כמות מפגשים:                    


  מידע כללי

מכללת ALD פיתחה מנגנון לבניית מערך הדרכה מתאים לארגונך, אשר יאפשר לך להתמודד עם בעיית הטרדה מינית בארגון ובכך ליצור סביבת עבודה בטוחה לעובדים, כל זאת במינימום מאמץ מצדך.

לאור מורכבות הנושא וריבוי מקרי ההטרדות המיניות בארץ, ביצע המחוקק בשנת 2014 שינויים והחמרות בחוק. 

הטרדה מינית היא עבירה פלילית הגוררת עונשי מאסר, פוגעת בתדמית הארגון, מערערת את בטחון העובדים בארגון ועוד.

עפ"י החוק מחויב כל מעביד בביצוע פעולות מניעה והסברה שונות, בדגש על התנהגות מנהלים כלפי עובדיהם. המעביד חייב לנקוט אמצעים סבירים, בנסיבות העניין, כדי למנוע הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה, על ידי עובדו, או על ידי ממונה מטעמו אף אם אינו עובדו, ולטפל בכל מקרה לגופו.


בסיכומו של דבר נבדקת תמיד העלות מול התועלת.  מקרה של הטרדה מינית פוגע בארגון כולו, קל וחומר בנפגע/ת, באווירה שתיווצר במקום העבודה, בערעור ביטחון העובדים ופגיעה באמונם.

ארגון שמתמיד לקיים הדרכות ופעולות למניעת הטרדה מינית ימנע נזק תדמיתי לארגון, ייצור לעובדיו סביבת עבודה נקייה מהטרדה מינית,  מכובדת, שוויונית  ובטוחה. הארגון ייהנה מהגנה מפני תביעות אפשריות ועובדיו יהיו מרוצים ויגיעו למקום עבודתם ללא חשש ובידיעה שהמעביד דואג להם.

זכרו!

כמעביד/ה את/ה נושאים באחריות  לכל תופעה של הטרדה מינית שבוצעה על ידי עובד/ת שלך, או על ידי ממונה מטעמך שאינו/ה עובד/ת שלך, והתרחשה ב"מסגרת יחסי העבודה". 

אחריותך היא כלפי כל אדם, אחריות שכמעביד/ה יש לך שליטה מסוימת בו, וכלפי כל מי שבא במגע עם העובדים שלך.


    מטרת הקורס

 שמירה על החוק- החוק למניעת הטרדה מינית. יצירת סביבת עבודה נקייה ובטוחה מהטרדות מיניות. 


    

    תחומי עיסוק

  • שמירה על החוק- החוק למניעת הטרדה מינית מחייב לבצע פעולות מניעה והסברה בקרב העובדים על מנת למנוע את הבעיה
  • יצירת סביבת עבודה נקייה ובטוחה מהטרדות מיניות- אין ספק כי האווירה בעבודה מכתיבה את המוטיבציה של העובדים. המטרה ברורה- לאפשר לעובד לעבוד מבלי שיאלץ להתמודד עם מצבים של הימנעות מעובד זה או אחר
  • מניעת נזק תדמיתי- "מה יגידו הלקוחות/ הארגונים?" ארגונים משקעים אנרגיות ומשאבים רבים במיתוג. מקרה של הטרדה מינית בארגון יכול בהחלט לפגוע במוניטין של הארגון בעקבות פרסומים שליליים שיכולים ל"גלוש" גם אל מחוץ לארגון. 

    קהל יעד

ארגונים שרוצים לפעול למניעת התופעה   להרשמה ובירורים


  מתכונת הקורס
ALD עומדת לרשותך במתן מענה לנושא באמצעות הדרכות ופעולות הסברה לכל העובדים ובכל הדרכים. תעודה מטעם ALD

לבוגרי הקורס תוענק תעודה
מטעם ALD

logo בניית אתרים